הדרך הנכונה והמהירה לפינוי מושכר

על מה נעבור במאמר זה:

החשש הגדול ביותר לבעל דירה מושכרת הוא שהשוכר אשר מחזיק בנכס יפר את הסכם השכירות ויהפוך למטרד גדול עבורו. כך, ביום בהיר אחד, בעל הדירה צריך להתמודד עם שוכר שלא משלם בזמן את דמי השכירות הקבועים או שצבר חובות ברשויות או שחלילה אף לא מפנה את המושכר בתום תקופת השכירות ופועל הלכה למעשה בניגוד להסכם השכירות באופן יסודי.

ראשית, חשוב לזכור שעל בעל נכס אשר נקלע למצב זה או שחושש שהוא עתיד להכנס למצב דומה – לנהוג באורך רוח ובדרך מקובלת ולא לאבד עשתונות. הסיבה לכך מאוד פשוטה, התנהגות בעל הנכס כלפי השוכר תוצגנה לבית המשפט בהמשך ההליך כנגדו.

שנית, על בעל הנכס להיוועץ עם עורך דין במטרה להבין מהו ההליך המשפטי המתאים ביותר עבורו.

במקרים רבים כששוכר אינו מכבד את הסכם השכירות ומפר אותו, בעל הנכס מאבד את היכולת להכנס למושכר ויכולים לעבור חודשים רבים מבלי שבעל הנכס ביקר במושכר ובחן את המתרחש שם ו/או את הנזקים שהתהוו על ידי השוכר. לפיכך, בשלב הראשון עלינו לדאוג לכך שהשוכר יצא מהדירה ובהמשך לתבוע אותו בגין הנזקים ו/או החובות אגב המושכר במידה והשאיר אחריו כאלה. 

במקרה של דייר סורר, ישנו הליך מיוחד ומקוצר בו ניתנת לתובע החרגה מסדרי הדין הרגיל באופן בו מוקנית לו הזכות לפיצול סעדים ולתבוע אגב הנזקים במושכר בתום הליך פינוי השוכר מהמושכר ללא בקשה מבית המשפט.

בעבר, הליך פינוי דייר מהמושכר היה ארוך ומסורבל וגבה זמן ועלויות רבות. כיום ובעקבות הסברה כי אין טעם למשוך על פני חודשים רבים הליך כל כך פשוט, הוסדר הליך בסדר דין מיוחד לטיפול במקרים מסוג זה  והוא – "תביעה לפינוי מושכר".

זהו ההליך הקצר ביותר אשר מתנהל בפני בית המשפט בעוד הדיון בעניין מתקיים בתוך 30 יום מהמועד בו ניתן לנתבע (במקרה הנל: השוכר) להגיש את כתב הגנתו ולאחר מכן פסק הדין ניתן בתוך 14 ימים. כאמור, ההליך בכללותו לוקח כבין שלושה לחמישה חודשים עד למתן פסק דין סופי. מימוש פסק הדין יעשה ביוזמתו של הנתבע או לחילופין בהליך הוצל"פ בעל כורחו, לבחירתו.

לאחר שניתן פסק דין והוחלט על הוצאתו של השוכר מהמושכר, ניתן להגיש תביעה נפרדת בסדר דין רגיל או בסדר דין מהיר, הכל לפי היקף וחומרת הנזקים, מבלי לבקש היתר פיצול סעדים ובכך לדרוש מבית המשפט להורות על הנתבע לפצות את התובעים בגין חודשי השכירות שלא שולמו ו/או החובות שצבר ברשויות ו/או הנזקים שהשאיר אחריו במושכר.

עכשיו, כשאתה מבין "שהשד לא כזה נורא", נותר לך רק לפנות למשרדנו ולקבל את השירות והיחס הטובים ביותר!

ככל שהטיפול בעניינך יתחיל בהקדם כך היקף הנזק האגבי מההליך יקטן.

עורך דין תומר פוקס
עורך דין תומר פוקס

עו"ד תומר פוקס מביא אתו לאולמי המשפט, ארגז כלים עשיר בידע וניסיון רב, במגוון תחומים תוך פיצוח אסטרטגיה מדויקת עבור לקוחותיו המאפשרת לו בעבודה משותפת לנצח במשפט ולייצג את הלקוחות שלו על הצד הטוב ביותר עם מקסימום תוצאות ושירות אישי לאורך כל הדרך.

דילוג לתוכן